Prowadzenie biznesu przez Internet staje się coraz bardziej popularne. Jest to sposób na dorobienie sobie dodatkowych pieniędzy, kiedy pensja z etatu nie przynosi satysfakcji lub na całkowite zastąpienie normalnej pracy i utrzymywanie się z tegoż biznesu. Znalezienie dobrego pomysłu na zarobek w Internecie nie jest takie proste, ponieważ konkurencja jest dosyć duża.
Chcąc odnieść sukces na tym rynku trzeba dokładnie przemyśleć na jaki rodzaj działalności jest zapotrzebowanie wśród ludzi. Jak w każdym innym przypadku należy przygotować koncepcję swojego biznesu oraz szczegółowy biznesplan. Warto jest znaleźć dobrą niszę oraz spróbować połączyć pracę z własnymi zainteresowaniami i z pasją. Trzeba się przygotować na to, że zarabianie przez Internet to ciężka praca i wymaga poświęcenia sporo czasu. Jednak niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim sami decydujemy ile chcemy pracować i możemy to robić o dowolnych porach dnia. Sami sobie jesteśmy także szefem. Zarabianie przez Internet to idealne rozwiązanie na przykład dla kobiety, która wychowuje małe dzieci a równocześnie chce pracować zawodowo. Aby zarabiać przez Internet zazwyczaj wystarczy tylko komputer z łączem internetowym i telefon. Jeżeli masz odpowiednie umiejętności, większość czynności związanych z budową biznesu możesz wykonać sam. Praca internetowa to dobre zajęcie dla specjalistów różnych branż, którzy mogą pracować na odległość.
Oto kilka dobrych sposobów na biznes internetowy:
1. Zarabianie na YouTubie.
Nie wszyscy wiedzą, że z YouTube można dosyć szybko osiągnąć korzyści, zarabiając na wyświetlanych reklamach przy opublikowanych filmach. Zarabianie umożliwia program partnerski, który od kilku lat funkcjonuje na YouTube. Tak więc cała filozofia polega na tym, że budujemy swój kanał, nagrywamy filmy i osiągamy zyski z reklam wyświetlanych przy naszych wideo. Jednak nie wystarczy nagrywanie byle jakich filmów, bo takie nie będą mieć oglądalności. Filmy muszą być oryginalne, trzeba porządnie przemyśleć w jaką tematykę pójdziemy. Mogą to być gotowanie, moda, sport, śmieszne wideo. Pomysłów jest mnóstwo, ważne, żeby było to zgodne z naszymi zainteresowaniami i wiedzą.
Bardzo ciekawy jest przypadek Sylwestra Wardęgi, który wrzucił na swój kanał film przedstawiający psa przebranego za pająka (Mutant Giant Spider Dog) i rozpoczął ogólnokrajową dyskusję na temat zarobków na YouTube. Wideo Wardęgi notuje ponad sto milionów wyświetleń. Jest to tylko potwierdzenie zasady, że dobry dobry pomysł to podstawa w osiągnięciu sukcesu. Bardzo ważną rzeczą przy zarabianiu na filmach jest tez systematyczność. Osoba, która raz wrzuciła film cieszący się ogromną popularnością, ale nigdy potem nic nie dodała nie zbije kokosów. Aby móc korzystać z programu partnerskiego YouTube, filmy trzeba wrzucać regularnie. Pracując na YouTube trzeba zbudować markę swojej własnej osoby, ciężko zapracować na popularność. Wysokość zarobków oferowanych przez serwis zależy od bardzo wielu czynników np. popularności, liczby wyświetlanych filmów czy użytych formatów reklamowych. Nie ma jednoznacznie powiedziane jak bardzo nasze filmy muszą być popularne, aby zarabiać. Na świecie istnieje mnóstwo internautów, którzy chwalą się, że prowadzenie kanału na YouTube stało się ich sposobem na życie. Ile zatem można w ten sposób zarobić? Z wielu źródeł wiadomo, że stawka w Polsce za 100000 wyświetleń wynosi podobno, średnio 160 zł. Miesięcznie można na tym wyciągać tysiące.
2. Prowadzenie bloga.
O ile bloga może prowadzić każdy, to nie każdy jednak jest w stanie na nim zarabiać. Utrzymywanie się z bloga wymaga pewnej wiedzy, kombinacji, umiejętności. Stworzenie takiego bloga, który będzie przynosił korzyści finansowe wymaga ciężkiej i długiej pracy. Jak zacząć? Należy ustalić pewnego rodzaju biznes plan, czyli wybrać odpowiednią domenę, hosting oraz motyw/szablon. Później zostaje pisanie. Blog musi być popularny, mieć wielu odwiedzających. Co za tym idzie, musi być pisany ciekawie, mieć jakiś przekaz. Tak jak w przypadku zarabiania za pomocą YouTube, tak też w przypadku bloga najlepiej pisać o czymś związanym z pasjami. Mogą to być gry komputerowe, mogą być przepisy kulinarne, może to być nawet wędkarstwo. Ważne, aby mieć się czym podzielić z ludźmi. Wpisy trzeba oczywiście dodawać regularnie, nie powinno to być rzadziej niż raz w tygodniu. Zasada jest taka, że im częściej będzie aktualizacja, tym lepiej.
Zarabianie na prowadzeniu bloga polega na reklamie. Czyli zamieszczamy reklamy na swoim blogu a reklamodawca płaci nam za każde kliknięcie naszych odwiedzających. Zarabianie umożliwiają również w dużym stopniu programy partnerskie. Jest ich całe mnóstwo, oto kilka przykładów: Google Adsense, Tradedoubler, Afilo, itd. Warto jest promować różne programy partnerskie, w których otrzymuje się prowizję za sprzedaż produktu. Dobierając program partnerski trzeba kierować się jego dopasowaniem tematycznym, a później wysokością prowizji. Podsumowując, zastanów się przez chwilę co jest twoim hobby, czym się interesujesz, zacznij przelewać swoją wiedzę na bloga, dodaj reklamy związane z tematem, rozreklamuj bloga np. na forach internetowych i zacznij zarabiać pierwsze pieniądze. Na blogu można zarobić średnio 1000 zł miesięcznie, jednak nie jest to regułą, im więcej poświęcimy czasu i zaangażowania, tym większe zarobki.
3. Prowadzenie sklepu internetowego.
W dobie komputerów i powszechnego dostępu do Internetu warto jest zastanowić się nad założeniem swojego własnego sklepu internetowego. Zakupy w sklepach internetowych stają się coraz bardziej popularne ze względu na wygodę i niższe ceny. Wiele osób wybiera buszowanie po butikach online, zamiast chodzenia po galerii. Najważniejszą korzyścią wynikającą z posiadania sklepu internetowego jest dotarcie do ponad 15 mln polskich internautów. Własny sklep może stać się głównym kanałem kontaktu z klientem.
Ponosząc niewielkie koszty, związane z założeniem sklepu internetowego można odnieść naprawdę duży sukces i porządnie zarabiać. Łatwość przeszukiwania oferty sklepu powoduje, że łatwiej zaprezentować znacznie szerszą ofertę niż w tradycyjnym sklepie z półkami. Nie można pracować 24 godziny na dobę, ale własny sklep internetowy górować będzie nad tradycyjnymi sklepami dostępnością (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu). Jeśli poświęcisz trochę pracy twój własny sklep internetowy będzie zaskakiwał bogactwem asortymentu i szybkim dostępem do nieograniczonej ilości informacji. Prowadzenie sklepu internetowego niesie ze sobą wiele korzyści, są to np.:
– wysokie zyski,
– pozyskiwanie wielu klientów,
– brak bezpośredniego kontaktu z klientem,
– szeroka dostępność produktu.
Co można sprzedawać? Dosłownie wszystko. Mogą to być ciuchy, mogą jakieś akcesoria, może być własnoręcznie robiona biżuteria. To tylko kilka przykładów, trzeba zastanowić się na co będzie zbyt. Bardzo ważna jest także odpowiednia reklama. Reklamę sklepu możemy robić samodzielnie, za darmo i powoli, możemy to też zlecić firmie – wtedy będzie szybsza. Na początek, na etapie szukania pomysłu, warto jest także dokładnie przejrzeć wystawione przedmioty na takich portalach jak na przykład ceneo czy allegro. To pozwoli lepiej poznać branże konkurencyjne. Jeśli chodzi natomiast o zarobki ze sklepu internetowego są one bardzo zróżnicowane. Jedno jest pewne, kiedy odpowiednio wypromujemy sklep we własnej niszy, odpowiednio zrobimy zdjęcia i uzupełnimy produkty, nasz sklep zarobi dużo więcej niż oferuje nam zwykła praca na etacie.
Oto kilka innych sposobów na zarabianie przez Internet:
– Zarabianie przez klikanie w reklamy.
– Czytanie płatnych e-maili.
– Wypełnianie ankiet.
– Programowanie.
– Pozycjonowanie stron internetowych.
– Tworzenie i sprzedaż gotowych serwisów internetowych.
– Oglądanie płatnych reklam.
– Pisanie za pieniądze recenzji, komentarzy, opinii.
– Projektowanie grafiki komputerowej, tworzenie animacji.
– Tworzenie muzyki.
– Pisanie artykułów.
– Tłumaczenie tekstów.
– Świadczenie usług hostingowych.
– Udzielanie korepetycji online.
– Sprzedaż kont na różnych portalach.
– Prowadzenie portalu ogłoszeniowego.
– Testowanie różnych produktów.